Vuni Palace Hotel

Sınırsız lükslere eşlik edecek gurme lezzetler ve egzotik terapi seçenekleri ile unutamayacağınız deneyimler..

İçeriye adım atıldığı anda nefes kesen güzelliği ile Girne'nin muhteşem deniz manzarası eşliğinde, tarihi yansıtan ambiyansıyla sizi eşsiz bir şekilde buluşturan konaklama deneyiminin tadını çıkarmaya başlayın..

RESTAURANT & BAR

“Türk ve uluslararası mutfaklardan özenle seçilmiş her damağa uygun yemek çeşitlerimiz, modern mutfağımızda hazırlanıp açık büfemizde, A la Carte Restaurant’ larımızda ve Snack Restaurant’ ımızda servise sunulmaktadır. Konforlu değişik bir atmosferde keyifli ve romantik akşamlar yaşayabilirsiniz.”

EĞLENCE&AKTİVİTE

Otelimiz bünyesinde bulunan çeşitli aktivetelerle zamanınızı en eğlenceli ve kaliteli şekilde geçireceğinizden emin olabilirsiniz. Tesisimizde MiniClub, Bilardo, Su Sporları, Havuz Aktiviteleri, Stranç, Bilardo, Karaoke, Masa Tenisi ve Yoga aktiviteleri bulunmaktadır.

SPA&WELNESS

Modern mimarisi ile huzurun buluştuğu Lipsos SPA merkezimizde kapalı yüzme havuzun keyif dolu anları sizleri bekliyor. Haftanın yorgunluğunu atmak için en güzel ve huzurlu havuz deneyimini bizimle yaşamalısınız.

Her yaştan misafirimizin evinde bulduğu konforu, Lipsos Spa merkezimizde hijyenik ortamda hissettirmek üzere sizleri ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Türk Hamamımız keyfini yaşarken ayrıca vücuttaki ölü deri tabakasının çıkarılması Bu prosedürden sonra sağlamak için bir süreçtir Köpük masajının rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Kuaför salonumuza profesyonel uygulama ve kaliteli ürünlerin kullanıldığı salonumuzda daha bakımlı ve hoş kişiliğinizi öne çıkartmak için siz değerli misafirlerimizin güzelliğine güzellik katmak için sizleri bekliyoruz.

Otel Konumu

Tanıtım Filmi

Corona virüs salgının ilk günlerinden beri, önceliğimiz misafirlerimiz ve ekibimizin sağlığı.

Salgının ilk günlerinde acil eylem planımız doğrultusunda temizlik ve hijyen rutinimizi güçlendirdik. Ekibimizin ve yakınlarının sağlığını koruduk, iç iletişimimizi güçlendirdik, uluslararası yayınları takip ederek tüm paydaşlarımıza düzenli bilgi sağladık. Konuklarımızla dijital platformlar üzerinden iletişimde bulunmayı sürdürdük. Ardından önce insan sağlığı diyerek otellerimizdeki hizmetlerimize geçici bir süre ara verdik.

Sizden ayrı kaldığımız dönemde farklı uzmanlardan oluşan bir Hijyen ve Sağlık Kurulu oluşturduk. Kurulumuzun danışmanlığında yasal mevzuatta belirlenen önlem-değişikliklere ilave olarak, kendi inisiyatifimizle pek çok ilave Covid-19 hijyen adımlarını devreye aldık.

Yasal Prosedürler Ve Otorite Tavsiyeleri

Pandemi sürecinin en başında otellerimiz bünyesinde genel müdür başkanlığında tüm departman müdürleri, iş yeri hekimi, sağlık personeli, gıda mühendisi, iş sağlığı güvenliği uzmanının yer aldığı bir Hijyen Komitesi kurduk. Bu komite Dünya Sağlık Örgütü, T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınladığı resmi talimatları ve önerileri, ilgili resmi ve uzman otoritelerin görüşlerini sürekli takip ederek gerekli olan tüm önlemlerin güncel bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır.

İzolasyon Protokolü

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güvenli Turizm Sertifikası kriterleri gereği otelimizde konakladığı süre zarfında misafirlerimizin hasta olarak tespit edilmesi durumunda aşağıda belirtilen koşulları kabul etmeleri kaydıyla konaklamaya izolasyon odasında devam edebilirler.

*Herhangi bir nedenle konaklama esnasında misafire ve/veya aynı aileden ol­duğu veya birlikte aynı odada kaldığı kişilere Covid-19 teşhisi konulması ha­linde; bu misafirler otel tarafından belirlenen izolasyon odasında konaklayacak, oda dışına çıkmayacak, odasına dışarıdan ziyaretçi kabul etmeyecektir.
*Covid-19 teşhisi konan misafir misafirle aynı aileden olan veya aynı odada konaklayan kimseler de konakla­malarını izolasyon odalarında geçirecek, varsa velisi/vasii olduğu kimse­ler de konaklamalarını izolasyon odalarında geçirecek ve izolasyon oda­larından çıkmamaları sorumlulukları dahilinde olacaktır.
*Covid-19 teşhisi konan misafir ve/veya aynı aileden olan veya birlikte aynı odada konaklayan kim­selere konaklama sözleşmesinde belirtilen süre boyunca, izolasyon odalarından çıkmaksızın, sözleşme koşullarına uygun olarak yiyecek içecek servisi ve oda temizlik hizmeti sağlanacaktır.
*Covid-19 teşhisi konulması sebebiyle izolasyon odasına alınma durumunda misafire akdedilen konaklama sözleşmesi şartları uzatılabilecektir; konaklama sözleşmesine ek olarak sağlanacak izolasyon odaları dolayısıyla ek ücretlendir­melere tabi olacaktır.

Dış Denetim

Otellerimizde anlaşmalı olduğumuz uluslararası akredite hijyen kuruluşu tarafından ilgili kalite standartlarına ve yasal şartlara uygun bir şekilde, düzenli periyodlarda habersiz olarak her zaman yapılan, Food Check-Crystal, Hijyenik Oda Denetim, Hijyenik Spa & Fitness Denetim, Lejyonella ve Su Güvenliği programları bağımsız denetlemelerine kuruluş tarafından yeni oluşturulan Safe Otel Programı (Salgın hastalık risk yönetim denetim programı) da eklenmiştir.

Düzenli Testler ve Kontroller

*Restoranlarda sunulan tüm gıda ürün örneklerini gerekli analizlerin yapılması için günlük olarak şahit numune dolaplarında muhafaza etmeye devam ediyoruz. Havuzlarımızdan günlük olarak su örnekleri alarak gerekli tüm test ve kontrolleri yapıp, kayıt altına almaya devam ediyoruz.

*Uygulanan hijyen önlemlerinin bilimsel kontrolü için ilgili hijyen kuruluşu tarafından düzenli yapılan denetlemeler sırasında habersiz bir şekilde alınan swap ve ortam petrisi örnekleri ve yiyecek numuneleri bağımsız akredite bir laboratuvar tarafından analiz edilmekte ve raporlanmaktadır.

Dezenfeksiyon Uygulamalarımız

*Otellerimizde sürecin en başında tüm alanlar akredite bir firma tarafından hidrojen peroksit gümüş bazlı malzeme ile dezenfekte edilmiştir ve bu uygulama düzenli olarak devam etmektedir.

*Bunun dışında otellerimiz bünyesinde sadece dezenfekte yapacak özel ekipler kurulmuştur. Bu özel donanımlı ekip günlük olarak sürekli bir şekilde ilgili alanları hidrojen peroksit ile dezenfekte etmektedir.

Çalışanlarımızla İlgili Uygulamalarımız

*Tüm çalışanlarımızın sağlık kontrolleri resmi kurallar çerçevesinde düzenli olarak yapılmaktadır.

*Hali hazırda uygulamakta olduğumuz hijyen eğitim programlarımıza Covid-19 ile ilgili başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm resmi kuruluşların kuralları ve önerileri de eklenmiştir.

*T.C. Sağlık Bakanlığı ve ilgili resmi otoritelerin kararlarına göre tüm çalışanlarımız maske ve ilgili koruyucu ekipmanları kullanmaktadır.

*Personel ortak kullanım alanlarında yeterli dezenfeksiyon ünitesi bulunur ve bu alanlar sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiştir.

Misafirlerimizin Otele Giriş Çıkış İşlemleri

*Otelimize giriş esnasında ve kalış süresince misafirlerimize T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirtmiş olduğu protokoller uygulanır; ilgili semptomları gösteren misafirlerimiz gerekli önlemler alınarak sağlık kuruluşlarına yönlendirilir.

*Misafirlerimizden araçlarını otele girişleri sırasında görevli kişinin yönlendirmesi ile kendilerinin park etmesi istenir.

*Otellerimize giriş ve çıkış işlemleri sırasında yoğunluk yaşanmaması adına sosyal mesafe tedbirleri alınmış ve fiziki koşullar buna göre yeniden düzenlenmiştir.

*Misafirlerimizin giriş ve çıkış işlemlerinde kullandıkları ilgili tüm cihaz ve malzemeler her kullanımdan sonra dezenfekte edilir.

*Otele giriş sırasında valizler gerekli hijyen kuralları çerçevesinde misafirlerimizin oda kapılarının önlerine güvenli bir şekilde teslim edilir. Otelden çıkış sırasında ise valizler oda kapısı önünden alınarak misafirlerin araçlarına bırakılır.

Genel Alanlar ve Toplantı Alanları

*Tüm otellerimizde kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası bilinirliği olan bir firma ile çalışılmaktadır. Firma tarafından tüm personelimize düzenli aralıklar ile verilen detaylı eğitimlerle her alan için uygun temizlik maddesi kullanılarak doğru bir temizlik işlemi yapılmaktadır.

*Tüm kapalı alanlar ve toplantı salonlarındaki oturma düzeni sosyal mesafeye göre yeniden düzenlenmiştir. Tüm kapalı alanlara ve toplantı salonları girişlerine yeterli sayıda fotoselli dezenfektan aparatları yerleştirilmiştir.

*Her zaman olduğu gibi temizliğine büyük özen gösterdiğimiz ortak kullanım alanlarının ve toplantı salonlarının rutin temizlikleri yapıldıktan özel dezenfekte birimi tarafından hidrojen peroksit uygulaması ile dezenfeksiyon işlemi tamamlanır.

*Toplantı salonlarındaki teknik ekipmanlar (mikrofon, telsiz, telefon, monitör vs.) yeni kullanım öncesi dezenfekte edilir.

*Asansörlerimizin kapasite kullanımları aynı anda maksimum kişi binebilecek şekilde sınırlandırılarak belirtilmiş ve gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

Misafir Odaları

*Tüm misafir odalarında halihazırda yüksek hijyen standartlarına göre yapılan temizliğe ilaveten temizlik sonrası hidrojen peroksit uygulaması ile dezenfekte edilerek maksimum hijyen sağlanır.

*Oda temizliğinde çalışan personel her odanın temizliği sırasında yeni eldiven, maske ve temizlik bezi kullanacak bir sonraki oda temizliğine geçmeden önce kişisel hijyen ekipmanlarını değiştirir.

*Düzenli olarak bakımları yapılan klimaların filtreleri hidrojen peroksit ile dezenfekte edilir.

*Odadaki misafirlerin kullanacağı malzeme ve ekipmanlar her kullanımdan önce genel temizliğin dışında ayrıca dezenfekte edilir.

Yiyecek ve İçecek Hizmetleri

*Restoranlardaki oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlenmiş ve gerekli işaretlemeler yapılmıştır.

*Yoğunluğun azaltılması için gerekli olan durumlarda servis saatleri misafirlere göre zaman dilimlerine ayrılır.

*Masalar ve sandalyeler her misafirden sonra dezenfekte edilir.

*Tuz, karabiber, kürdan ve şeker çeşitleri tek kullanımlık olacak şekilde düzenlenmiştir.

SPA, Yüzme & Termal Alanlar & Plaj

*Tüm alanlardaki oturma grupları ve şezlonglar sosyal mesafeye göre düzenlenmiştir.

*Şezlonglar gün içinde düzenli olarak dezenfekte edilir ve sürekli steril halde kullanıma hazır bulundurulur.

*Her zaman hijyenine çok önem verdiğimiz havuzların dezenfektan oranlarının yasal standartlarda olmasını sağlamaya devam ediyoruz.

*Otellerimizde yer alan Wellness-Spa ve Termal merkezlerimizdeki alanlar misafirlerimizin sağlığı için gerekli tüm tedbirler alınarak belirli kapasiteler ile hizmet vermeye devam edecektir. 

Çocuk Kulübü Ve Animasyon

*Çocukların kullanacağı tüm alanlar detaylı bir şekilde temizlenmekte ve hidrojen peroksit ile dezenfekte edilmektedir.

*Otel Adı'da yer alan çocuk kulübünde görevli personelimiz gerekli hijyen eğitiminden geçirilmiştir. Sosyal mesafe kurallarının korunması için gerekli denetimler sağlanmaktadır.

*Otel Adı'da yapılan animasyon faaliyetleri açık havada sosyal mesafe kurallarına göre organize edilir.

Satış Yerleri

*Yüksek standartlarda düzenli olarak temizlenir ve dezenfekte edilir.

*Satış yerleri, sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir. Bu alanlarda aynı anda sadece birlikte seyahat eden kişilerin olması sağlanır. Bu sırada içeriye yeni misafir kabul edilmez.

Rezervasyon Yap